Тонування скла як єлемент тюнінга.


тонування скла
Історія тонування скла, типи тонування.

Тонування скла – один з найпоширеніших способів прикрасити свій автомобіль, а також сховатися від чужих цікавих очей.
Іншими словами, затемнення може бути корисною з ряду причин. По-перше, тоноване скло не пропускає ультрафіолетові промені, що дозволяє салону не так нагріватися влітку, взимку ж, навпаки, утримує тепло всередині автомобіля.

Історія тонування скла.

Спосіб затемнення скла з’явився в середині XX століття, проте тонировцi в той час піддавалися тільки вікна будівель. Перші плівки кріпилися до скла за допомогою клею. Таке тонування швидко приходило в непридатність, так як при регулярному миттi вікон вона мутнiла.
Затемнення ж автомобільних стекол стало впроваджуватися на початку 80-х років в США і швидко набуло популярності. В Україні тонувати автомобілі почали вже в 90-і роки. Тоді тонування здійснювалася розпиленням на скло спеціальної фарби. Ця процедура займала кілька днів і коштувала досить дорого.

Типи тонування скла і їх особливості.

Плівкове тонування – найбільш розповсюджений спосіб. Сьогодні існує кілька різних способів тонування скла.


Плівка металік, як зрозуміло з назви, містить металевий шар, завдяки якому вона не вигоряє і значно краще відображає теплове випромінювання.

Плівка інфінiтi також містить металевий шар, але, на відміну від «металіка», де цей шар знаходиться всередині плівки, в інфінiтi він розташований зовні. Це дозволяє створити ще більший захист від сонця. Скло машини при тонуваннi такою плівкою має характерний металевий блиск.
Крім того, існують кольорові плівки з частковим металевим напиленням.
Сама передова тонувальна плівка – «карбон». Вона не містить металу, але не гірше за інших справляється з випромінюванням. При цьому така плівка не створює відблисків і не вигорає на сонці.
Заводське тонування принципово відрізняється від плівкової і буває двох видів. У першому випадку, на скло напиленням наноситься металевий шар. Інший варіант -виготовлення на заводі атермального скла. Процес тонування відбувається вже під час відливання скла, в скломасу додають оксид заліза. Крім іншого, атермальние скло у меншій мірі схильні до замерзання і запітніння.