Трансмісійне масло – як вибрати?

Трансмісійне масло – розбираємось у маркуванні Відомі бренди

Про трансмісійне масло знають всі водії, але не розрізняють його види та функціональні характеристики і плутаються в застосуванні для різних вузлів автомобіля. Хтось підбирає масло заходом спроб і помилок, хтось орієнтується на поради знайомих, інший повністю довіряє свій транспортний засіб фахівцям технічних сервісів. Не всі водії розуміють абревіатуру (цифри  та літери які позначені на етикетці). У статті допоможемо Вам правильно вибрати трансмісійне масло, а також відомі бренди.

трансмісійне масло

Моторне масло ZIC згідно статистики користується особливою популярністю.

Моторне масло ZIC

Види трансмісійних масел

Синтетичні. Зазвичай використовуються для механічних коробках передач та у провідні мости. Підходить для холодного клімату і витримує великі навантаження.
Напівсинтетичні. Універсальні, підходять для більшої частини агрегатів, мають високі захисні і антифрикційни якості.
Мінеральні. Представляють собою самий бюджетний варіант. Створює еластичну плівку на деталях, захищає від бруду і зносу. Стійке до окислення і має хорошу в’язкість.


Трансмісійне масло – як розібратися у маркуванні

Абревіатура SAE на етикетці говорить про в’язкості масла. Це одна з головних характеристик масел. При правильно підібраному індексі в’язкості, воно сприяє безперебійній роботі механизмів і вузлів, продовжує їх термін експлуатації. Збільшує ККД трансмісії, дозволяє рушати навіть в суворий мороз і знижує витрату пального.

Наявність в назві літери «W» свідчить про можливість використання масла у любу пору року. Наприклад маркування SAE 75W90 розповість про характеристики цього виду масла наступне:

75 цифра – ступінь текучесті при мінусових температурах.
90 цифра – індекс в’язкості, розрахований від еталонної температури в 100 градусів.

Якщо після «W» не стоїть цифра, це говорить про те, що рідина призначена для використання в зимову пору року. При відсутності в маркуванні літери «W» масло слід витрачати тільки в літній період.

Маркування по API Яке трансмісійне масло в автомобілі Ланос

Кожен виробник трансмісій і редукторів вказує в обов’язковому порядку, яке масло за класифікацією по API необхідно застосовувати. Нехтувати їхніми рекомендаціями не варто – це може загрожувати Вам ремонтом дорогого агрегату.

Таке маркування включає в себе 5 категорій GL: GL-1, GL-2, GL-3, GL-4, GL-5 відповідно. Існує ще категорія GL-6 або МТ-1, але великого поширення в Європі вона не отримала. Збільшення індексу GL означає зростання навантаження на конструкційні елементи коробки і диференціала і відповідно збільшення кількості присадок які забезпечують захист від зносу. У легкові автомобі традиційно заливають два найбільш поширених вида масел: GL-4, GL-5. Існує і універсальний клас масел GL-4/5, придатних для різних видів передач.

Чи потрібно міняти трансмісійне масло в коробці передач автомобіля Lanos?

Раніше в коробках передач автомобіля Ланоса використовувалось масло імпортного виробництва SAE 80w, після чого завод став використовувати SAE 80w90 (і те й інше API gl-4). Масло SAE 80w замінювати не потрібно, воно розраховане на весь термін служби коробки передач. Масло SAE 80w90 потрібно міняти кожні 60 тис. км. При експлуатації в холодну пору року краще використовувати масло SAE 75w90 (теж з індексом API GL-4).

Для того щоб дізнатися яке масло залито в коробку передач, потрібно відкрутити заливну пробку, яка знаходиться з правого боку КП, В заливну пробку, встромити дріт в масло, та перевірити його колір. МАСЛО SAE 80W червоного кольору, A SAE 80W90-жовто зеленого.

Відомі виробники трансмісійних масел.

AGIP; ARAL; BI-POWER; BIZOL; BMW; BP; CASTROL; ELF; EVO; FEBI BILSTEIN; FORD; FUCHS; GENERAL MOTORS; HONDA; HYUNDAI.

На справність транспортного засобу впливають найрізноманітніші чинники, головними з яких є стан трансмісії, двигуна і кузова. За працездатність цих механізмів повністю відповідає власник автомобіля, від дій і вибору якого буде залежати термін експлуатації його транспортного засобу. Вибираємо трансмісійне масло популярніх виробників по моделі автомобіля.