Троїть двигун – яки причини несправності 1 комментарий

Троїть двигун – як дізнатися і за якими причинами це відбувається

Троїть двигун – це словосполучення спочатку застосовувалося тільки по відношенню до 4-циліндрових двигунів. Якщо двигун троїть, це означає, що він працює на трьох циліндрах, а четвертий не функціонує. Сьогодні кількість циліндрів в моторі може бути будь-якою, але термін “троїть двигун” застосовується до будь-якої ситуації, коли в моторі не функціонує один з циліндрів.

Троїть двигун

Як дізнатися, що двигун троїть?

В першу чергу, це буде зрозуміло по звуку мотора. Після виходу з ладу одного з циліндрів будь-який двигун починає торохтіти. Крім того, з’являється відчутна вібрація, спостерігається втрата потужності і збільшення витрати палива. Якщо всі ці ознаки присутні, значить двигун троїть. Однак крім зовнішніх проявів у цієї неприємності є ще один наслідок – двигун починає дуже швидко зношуватися. Справа в тому, що в циліндр, який не працює, як і раніше надходить паливо, як і в усі інші циліндри. Чи не згораючи, бензин осідає на стінках, а потім, змішуючись з моторним маслом, потрапляє в картер. Через деякий час все масло в системі змащення виявляється “розбавленим” бензином, а це значить, що його експлуатаційні властивості знижуються і двигун піддається підвищеним навантаженням.

Троїть двигун – за якими причинами це відбувається

Пошук причин, за якими не працює один з циліндрів і двигун троїть, треба починати зі свічок запалювання. Слід по черзі викрутити свічку з кожного циліндра і уважно її оглянути. Нагар на ізоляторі або на самому електроді може бути причиною того, що двигун почав троїти. Крім того, про несправність свічки можуть свідчити чорні смужки або точки на корпусі. Якщо візуальний огляд свічки нічого не дав, її варто перевірити на наявність іскри. Якщо іскра ледве помітна або взагалі відсутня, це означає, ви знайшли причину.

Найбільший обсяг автомобільного двигуна – 117 літрів. Такий величезний обсяг реалізований в двигуні кар’єрного самоскида з 24 циліндрами.

Якщо свічки справні і дають хорошу іскру, слід перейти до огляду високовольтних проводів. Для початку варто перевірити, чи правильно в послідовності підключені дроти. На наконечниках не повинно бути нальоту або слідів корозії. Опір високовольтних проводів слід виміряти за допомогою прилада -мультиметр. Для різних двигунів опір може відрізнятися, але показник не повинен перевищувати 20 ком. Якщо опір на якомусь з проводів помітно менше, значить причина того, що двигун троїть, може бути саме в ньому.

Ще одна причина, по якій може троїти двигун – це нестабільна робота форсунок або інжектора. Справа може бути як в несправності елементів системи упорскування, так і в неякісному паливі або у зловживанні різними «миючими» присадками для мотора.

Крім того, двигун може троїти через несправності в газорозподільному механізмі. Тут причин може бути кілька, серед них:

  • Неправильно встановлений ремінь ГРМ, або перескочив.
  • Зношенні гідрокомпенсатори.
  • “Розбовтаний” шків коленвала.
  • Прогоріла прокладка блоку циліндрів.