Удосканалити навички водіння

Удосканалити навички водіння автомобілем. Загальні поради водіям

Бажання водія удосканалити навички водіння заслуговує на повагу. Всі способи, представлені в нашій статті, можуть здатися простими і очевидними на перший погляд.

Їзда на машині вимагає координації, концентрації уваги, думати за себе і за інших, а також прогнозування. Не кожен фізично і психічно підготовлен для їзди на машині. Кожен водій повинен удосконалювати отриманий досвід водіння і звичайно час від часу повторювати правила дорожнього руху. Інакше з часом наш мозок забуває не лише теоретичну частину правил дорожнього руху, а й практичну. Саме тому щоб не розгубити навички водіння сідайте за кермо машини частіше. Нижче кілька порад, про які варто пам’ятати.

удосканалити навички водіння

Удосканалити навички водіння автомобілем, поради молодим водіям

 • Почніть з хорошого курсу на водійські права. Не варто шукати дешевших пропозицій на ринку. Хороший інструктор не тільки навчить теоретичним питанням яки пов’язані з рухом на дорогах, покаже практичне застосування ПДР, підготує до самостійного водіння, а й навчить проводити оцінку дорожньої ситуації.
 • Після успішної здачі іспитів і отримання прав обов’язково повторюйте отриманий знання. Для цього можна самостійно складати іспити ПДР онлайн: http://autoportal.ua/goodies/pdd.html
 • Не нервувати. Нервовий водій робить більше помилок. Спокійний водій робить менше помилок і краще виправляє дрібні помилки, які можуть статися.
 • Не сідайте за кермо коли Ви втомилися. Це прописна істина, якщо ви втомилися і не виспалися то не можете розраховувати на швидку реакцію ситуації, що змінюється на дорозі.
 • Забезпечте хорошу видимість. Пам’ятайте про чисті стеклах, дзеркалах. Ще одна банальність, про яку не всі пам’ятають. Скло і дзеркала повинні бути чистими!
 • Перевіряйте технічний стан автомобіля. Важко самому передбачити поломку в дорозі, але перевірка світла, тиску в шинах і рідини для омивача – той мінімум, який повинен виконати кожен водій.
 • Користуйтеся автомобілем в різних дорожніх умовах, таким чином Ви заробляєте досвід та Ваші навички ростуть швидше. Уникаючи їзди у важких умовах Ви лише на час відсуваєте необхідність зіткнення з реальними і мінливими погодними умовами.
 • Завжди думай за інших водіїв. Дивіться не тільки за тим, що відбувається перед капотом Вашого автомобіля, але також намагайтеся спостерігати і передбачати ситуацію, створювану іншими учасниками руху.

Ще декілька порад

 • Якщо ви вирішите їздити на машині, будьте впевнені в собі. Нервові руху за кермом і відсутність передбачуваності, для інших учасників дорожнього руху стає великою загрозою.
 • Здійснюйте маневри плавно. Гарний той водій, який розганяється, обганяє, перебудовується і гальмує плавно. Обгін одного автомобіля для того, щоб підвернути ризику своє життя і здоров’я не варті того. Пам’ятайте про дотримання правильної відстані між автомобілями.
 • При наближенні до поворотів або вигинів дороги, ви завжди повинні дивитися вперед, подумки прокладаючи траєкторію руху.
 • Якщо у вас є доступ до різних автомобілів, намагайтеся змінювати їх якомога частіше. Таким чином, ви будете відчувати автомобіль краще, а не просто звикнете до однієї моделі.
 • Візьміть собі за правило ніколи різко не гальмувати на дорозі. Особливо на швидкісному шосе. Різке гальмування не тільки дуже небезпечно, але і є головною причиною утворення заторів на дорозі.
 • Для поліпшення навичок водіння Ви повинні ідеально навчитися рухатися на задній швидкості.  Ваш навик руху на задній швидкості повинен бути точно таким же, як і при русі автомобіля вперед.