Фарби для аерографії – види і типи

Фарби для аерографії – види і типи матеріалів

Фарби для аерографії повинні строго підходити для авто, яке буде фарбуватися.  Експлуатаційні умови фарби повинні мати високу стійкість до вигорання, мийці, впливу інших факторів навколишнього середовища, що роблять негативний вплив (перепади температур, контакт зі сторонніми предметами – гравій, гілки дерев і т.д). Ринок сьогодні пропонує широкий асортимент фарб. Є серед них сухі, акрилові, синтетичні. Багато з них підходять для аерографів – приладів, за допомогою яких можна намалювати на авто малюнок будь-якої складності.

Фарби для аерографії

Багато любителів аерографії використовують фарби на водній основі (до таких відносять, наприклад, акрилові). Але фахівці вважають, що акрилові фарби не завжди підходять для нанесення малюнків.

Сьогодні крим акрилових використовуються такі види фарб:

 • Уретанові.
 • Поліефірні.
 • На синтетичній основі.

Фарби для аерографії

Аерографія передбачає використання двох типів фарб для фарбування поверхонь авто:

 • Базові (basecoat). Характеризуються непрозорістю, такі моделі застосовуються для нанесення базового відтінку. Не змінюють свій колір навіть при багатошаровому нанесенні.
 • Художні (candy). Вони прозорі, тому використовуються для художніх робіт. Чим більше шарів матеріалу нанести, тим більш насиченим і темним стане відтінок.

До речі, при використанні пам’ятайте, що акрилова або синтетична фарба спочатку досить густа, і її потрібно розводити до консистенції молока. Це робиться для того, щоб забезпечити її швидке і правильне розпорошення. Якщо цього не зробити, ви ризикуєте забити речовиною сопла аерографа і ускладнити собі роботу. Також, деякі моделі фарб, представлені в автомагазинах, можуть відрізнятися як вартістю, стійкістю так і іншими параметрами.

Робота з фарбувальними речовинами вимагає дотримання заходів безпеки. У приміщенні потрібно забезпечити якісну  вентиляційну систему, а також надіти респіратор.

 
Фарби для аерографії

Фарби для аерографії – автоемалі, нітрофарби, художня продукція

АВТОЕМАЛІ

Фарби для аерографії
Розводити такі речовини потрібно за допомогою води – відфільтрованої або тієї, яка йде в комплекті з акрилової продукцією. Вона найменш токсична, що важливо при фарбуванні. Також вона швидко висохне, що дозволить швидше нанести кілька шарів лакофарбової продукції та заощадить час. Недоліки у методики фарбування такими речовинами також є. Наприклад, фахівці відзначають індексацію кольору, що може перешкодити отримати бажаний відтінок при змішуванні.

 

НІТРОФАРБИ

Фарби для аерографії

Розводяться за допомогою розчинників і після нанесення утворюють особливу поверхню на авто.

Серед переваг фарбування такою продукцією виділяють:

 • Швидке висихання.
 • Можливість нанесення на автомобіль найдрібніших деталей малюнка.
 • Запобігає розмазування шарів за рахунок консистенції і швидкого висихання продукції.

Серед недоліків фарби можна виділити:

 • Індексування матеріалу, часто створюється відмінність кінцевого кольору від бажаного.
 • Слабка передача кольору.
 • Додаткова закупівля фону білого кольору для підвищення насиченості.
 • Висока токсичність.

ХУДОЖНЯ ПРОДУКЦІЯ

Фарби для аерографії

Для фарбування машини використовують художні фарби. З ними зручно працювати, використовуючи валики або кисті.

Серед головних достоїнств продукції виділяють:

Широка палітра кольорів (доступні майже всі базові та багато додаткових відтінків).
Матеріал покривається фарбою на високому рівні.
Відмінна передача кольору.
Стійкість до вицвітання.
Можливість перекриття шару іншим барвником без змішування відтінків.
Низька токсичність.
хороша адгезія (зіткнення з поверхнею).
Легко змивається розчинником.
Повільне висихання. В цей час ви зможете створити інші спецефекти.

Мінуси при роботі з таким матеріалом також спостерігаються. Перш за все, це довгий час висихання – що унеможливлює нанесення речовини з аерографа в одне місце кілька разів. Також речовина має густу консистенцію, що є перепоною до створення дрібних малюнків і деталей. Іноді спецефекти на кузові не можна створити через високу адгезію.

Фарби для аерографії – Кращі моделі

House of Kolor. Фарби цієї торгової марки відрізняються високою якістю і широким асортиментом. Вони пропонують як базові, так і прозорі речовини, хамелеони, а також грунтовки і безліч матеріалів, які можуть знадобитися майстру по ремонту та фарбуванню авто. Усі матеріали для аерографії випускають в упаковці по 120 мл. и 60 мл. з ковпачками дозаторів.
Відрізняється високою ціною, проте її якість не викликає сумнівів.

http://www.mxmaster.kharkov.ua/works/materialyi-house-of-kolor/nabor-krasok-house-of-kolor-usa.html

http://tagore.com.ua/g7747554-materialy-house-kolor

Series Hecker. Компанія пропонує великий асортимент продукції для створення малюнків будь-якої складності. Фірма випускає продукцію для автомобілів, тому її фарба максимально підходить для створення реалістичних малюнків на авто.

Фарби для аерографії
Вдалим виходом з положення буде купити кілька фарб різноманітних торгових марок і застосувати їх на авто. Не варто купувати весь асортимент однієї фірми – невдало обрана продукція може засмутити вас низькою якістю і високими витратами.Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *