Флокування салону Ланос своїми руками 3 комментария

Флокування салону Ланос своїми руками – інструкція

Флокування салону Ланос – стильний тюнінг Вашого автомобіля. В останні роки автолюбителі стали з ентузіазмом підходити до питання тюнінгу – перетворення автомобіля зовні і всередині при цьому все більшим попитом користується флокування салону. Цей вид тюнінга популярний на Заході і США, але від нього не відстають і країни СНД. Елемент автомобіля, який покритий флоком, змінює вид, стає стильним і приємним на дотик.
Сама технологія  флокування нехитра, та відкриває шляхи для економії і можливості виконання тюнінгу своїми руками.

Флокування салону Ланос

Флокування салону Ланос, у чому його технологія і суть?

Флокування салону Ланос
Флокування англійською мовою звучить як «flocking». Сутність такого тюнінгу полягає в нанесенні на поверхню спеціального матеріалу (флока).
Головна мета флокування салону Ланос – змінити зовнішній вигляд виробу, надати йому сучасного вигляду і захистити від негативних впливів. Флокування салону вважається новим видом тюнінгу, але це не зовсім так – методика розроблена ще в античні часи. Першопрохідцями були древні китайці, які створили ремесло, що нагадує популярну сьогодні технологію. У ролі замінника клею китайці використовували смолу, яка наносилася на ті чи інші предмети інтер’єру. Після, оброблена ділянка покривалася кольоровими волокнами, що формують візерунки надзвичайної краси.
У нинішньому вигляді технологія виникла в 50-х роках, коли зайві відходи виробництва (для текстильної галузі) знайшли застосування у флокированії салону автомобіля.

Суть технології полягає в штучної обробці поверхні спеціальним покриттям, мова йде про флок, який має синтетичну основу, але нагадує оксамит. На відміну від останнього, флок надійний і зносостійкий, крім цього, він захищає поверхню від негативних впливів атмосфери.

Для автомобільного тюнінгу застосовується матеріал, що складається із невеликих частинок ворсу. «Порошинки» різного кольору наносяться на підготовлену і попередньо змащену клеєм поверхню за допомогою флокатора.

Флокування салону Ланос

Підготовка флока полягає в нарізуванні волокон необхідної довжини, при бажанні готові волокна забарвлюються для створення малюнків і візерунків.

Сьогодні варто виділити кілька варіантів флокированія. Найбільш популярний – за допомогою електростатичного поля, створюваного флокатором.

Суть «електричного» способу полягає в тому, що волокна після зміни кольору піддаються хімічній активації, точніше – покриттю електролітом. Цей процес необхідний, щоб під дією флокатора ворсинки стали під кутом 90 градусів до оброблюваної поверхні.

Флокування салону Ланос

Що таке флок?

Флок, як вже стало зрозуміло – матеріал, що представляє собою відходи текстильної (полімерної) промисловості, якщо перекладати дослівно з англійської мови, то «flocking» означає пучок з бавовняної тканини. Клаптики порізані до необхідної довжини звуться «флок».

Роль сировини для виготовлення грає пластик, акрил, віскоза, іноді застосовується бавовна, шерсть, поліамід та інші матеріали.

На фото флок з флокатором.

Флокування салону ЛаносФлокування салону Ланос

 

Флок, як склад для обробки, відрізняється по товщині, кольором і довжині, він практичний і зручний в застосуванні, а за характеристиками схожий з натуральною шкірою. Також у нього є ряд переваг – здатність «дихати» в жарку погоду і при мінусовій температурі. Флок приємний на дотик, не промокає, має теплоізоляційні властивості. При бажанні його дозволяється покривати спеціальними кольорами.

Варто виділити кілька видів флока, які класифікуються:

1. За матеріалом:

Поліамідний флок. Переваги – пружність, здатність до відновлення після прийняття навантажень, стильний зовнішній вигляд, зносостійкість. Завдяки перерахованим якостям він застосовується при флокуванні автомобілів.

Флокування салону Ланос

Віскозний флок застосовується у тюнінгу для створення оригінальних виробів (оксамитових коробок, скриньок та інших). Плюси – легкість обробки, здатність до фарбування.
Мінус – нездатність повертати форму в разі сильного навантаження.

Флокування салону Ланос
Поліефірний флок. Особливість – стійкість, до вологи і сонячних променів. Мінус – складність фарбування, що обмежує вибір кольорової палітри.
Ацетатний флок. На відміну від розглянутого вище вискозного типу, ацетатний флок має меншу зносостійкість і згодом стирається. Переваги – пластичність і стійкість до критичних температур. Цей флок застосовується для обробки штучного хутра і елементів інтер’єру.

Флокування салону Ланос
2. По довжині:

0,5 мм. Такий флок має мінімальні витрати і застосовується при серійному виробництві виробів без конкретних вимог до зносостійкості. Матеріал використовується для обробки гумових ущільнювачів. Часто вироби довжиною 0,5 мм змішуються з 1-мм. «побратимами», що знижує їх собівартість.
1,0 мм. Ця довжина флока вважається найбільш поширеною. За його допомогою обробляються різні поверхні – дерево, метал, скло, пластик, і інші. Плюси – неабияка приємність на дотик, легкість нанесення. Використовується при флокуванні салону автомобіля.
2,0 мм. Головний плюс флока – захист до стирання. Вироби цієї довжини перемішуються з 1-мм. флоком, що робить зовнішній вигляд оригінальним. Застосовується 2-мм. матеріал для різних цілей (в першу чергу, для прикраси дизайну інтер’єру).
3. За товщиною:

0,9-22 dtex (стандарт вимірювань в текстильній промисловості, характеризує щільність тканини). Матеріал такої товщини зносостійкий, м’який на дотик і зовні відрізняється оксамитовим видом. Флок товщиною від 3,4 до 6,8 dtex застосовується для створення малюнків, написів, тюнінгу салону автомобіля, прикраси упаковок і невеликих за розміром елементів;.
22-24 dtex. Такий флок знадобиться там, де необхідна зносостійкість (як приклад – для покриття килимів).
Варто врахувати закономірність, що чим вище параметр dtex, тим жорсткіше виходить поверхню. Якщо взяти для порівняння флок з параметром в 3,4 dtex, то він м’якше флока з 6,8 dtex.

Що стосується кольорів флока, то тут варіантів безліч, в останні роки все частіше застосовується флуоресцентний і матовий відтінок, сама ж палітра включає в себе більше 20 кольорів, що спрощує вибір.

Флокування салону Ланос


Переваги та недоліки флокування салону Ланос

Флокування салону Ланос має ряд особливостей.

До плюсів цього виду тюнінгу варто віднести:

  • Оригінальність дизайну, надання салону автомобіля стилю і оригінальності. Це пояснюється зручністю комбінування кольорів, нанесення логотипів або створення оригінальних малюнків.
  •  Збереження кольору на довгі роки, флокування відрізняється солідним ресурсом і не боїться сонячних променів. Крім цього, флок не псується з часом, не темніє і не втрачає відтінок.
  •  Стійкість до перепадів температури. Майже всі поверхні з часом зношуються – як виняток – флок. Цей матеріал не плавиться від дії високих температур, не сприйнятний до впливу холодів.
  •  Нездатність вбирати в себе неприємні аромати. Один з головних плюсів флокування салону автомобіля – несприйнятливість до запахів. Оновлена поверхня не здатна вбирати пил, сморід і сигаретний дим, крім цього, флокованна поверхня має електростатичний заряд, що гарантує відштовхування запахів і пилу навіть через 10 років експлуатації. Якщо за кермом їздить курець, флок все одно залишиться свіжим і чистим.
  •  Звуко – теплоізоляція. Покриття поверхні в салоні автомобіля, цим матеріалом вирішує ряд проблем взимку і влітку. У першому випадку в машині довше тримається тепло, а в другому – прохолода. Крім цього, всередину автомобіля потрапляє менше шуму. Така перевага флокування салону автомобіля часто упускається з виду.
  •  Волого –  вогнестійкість. Флокування – варіант для людей, які цінують безпеку. В основі флока для тюнінгу автомобіля лежить поліамід або поліестер – матеріали, які вбирають воду і не запалюються.
  •  Легкість догляду. Щоб доглядати за поверхнею, варто використовувати миючий засіб для очищення.

До мінусів флокированія варто віднести:

  • Цей виду тюнінгу дорогий, його може собі дозволити не кожен автолюбитель.
  • Поверхня електризується (характерно для деяких видів флока).
  • Структура матеріалу руйнується під дією виробів за вмістом спирту.

Обладнання та матеріали які застусовується.

Перед початком флокування салону Ланос варто підготувати:

Флок. Тут головну роль відіграє обсяг. Для обробки 6-8 кв. метрів поверхні варто підготувати 1-1.2 кілограма флока. При виборі варто приділяти увагу матеріалу і кольору. Найбільш дорогий і якісний – поліамід. Популярні кольори – золотий, срібний, бронзовий, синій, білий, чорний.

Флокатор. При виборі краще віддавати перевагу пристроям, в яких передбачено регулювання потужності і установки радіуса. При зниженні потужності знижується інтенсивність вильоту «ворсинок», що гарантує точність при створенні складних візерунків і малюнків.

Клей. Склад клеючої речовини, необхідного для флокування залежить від застосовуваного матеріалу, як правило це пластик, метал, скло або текстиль. Варіант клею залежить і від типу нанесення. Популярні способи – занурення елемента, використання кисті або валика. В тюнінгу салону автомобілів найчастіше застосовується кисть.

Допоміжні елементи – праймер, колер, наждачний папір і інші.

Де можно придбати:

http://helgamade.com.ua/p96311580-vorsovoj-poroshok-barhatnaya.html

http://www.fdeco.com.ua/ru-25557/eshop/3-1-materialy-mixed-media-tops/9-2-flok

http://scrapforyou.com.ua/shop/mikrobiser-glitter-flok/flok

http://www.flock.com.ua/http://www.master-flock.com.ua/

Флокування салону Ланос – порядок дій(інструкція)

Послідовність дій така:

1 Підберіть кімнату для обробки. Головні вимоги – достатньє освітлення, вентиляція та комфортна температура повітря (20-25 градусів Цельсія).
2 Демонтувати деталь, обробка якої проводиться.
3 Протеріть поверхню від пилу і бруду. На цьому етапі варто оглянути поверхню на факт дефектів і пошкоджень.
4 Якщо виявлені вм’ятини, розломи або тріщини, то зашпаклюйте і підрівняйте поверхню за допомогою шкурки.
Покрийте вузол праймером, який поліпшує ефект. Виріб продається в двох формах – аерозолю або розчину.

Флокування салону Ланос
5 Пластикову деталь попередньо знежирити за допомогою спирту або уайт спіриту, після чого слід приступати до флокуванню салону.
6 Розведіть клей та коліруйте його за допомогою барвника. Завдяки застосуванню кольору вдається замаскувати елементи деталі, які недоступні для флокера. В крайньому випадку можна використовувати пензлик.
7 Нанесіть клей на ту частину деталі, яка флокується. Якщо Ваша мета – зробити оригінальний візерунок, то простір для флокування варто підготувати завчасно. Для цього використовуйте скотч.
8 Готуйте склад для флокування, для чого засипайте “заготовки флока” у флокатор.
9 Виставіть необхідну потужність на пристрої та приступайте до роботи. Флокатор варто тримати на відстані 12-15 см. від поверхні, що гарантує рівномірне нанесення складу.
10 Як тільки перший шар нанесенно, поверхня здувається феном, після чого наноситься другий шар. Як тільки виріб підсохне, зробіть завершальну обробку пилисосом або щіткою.
При чіткому дотриманні технології, флокування вийде рівним і красивим на вигляд.

Особливості робіт – що варто знати?

Перед нанесенням флока оброблювані поверхні очищайте від пилу і бруду.
Не рекомендується флокувати деталі салону, на яких є подряпини, сколи та тріщини.
Покривайте поверхню флоком тільки після ретельної обробки (очищення) деталі.

При появі плям на флоке видаляйте їх відразу(змочіть матеріал водою і пройдіться по проблемних місцях м’якою губкою, дозволяється використання мильного розчину).
Витріть поверхню серветкою або рушником. Допускається застосування щітки з м’яким ворсом.

Як підсупок статті можно впевненно сказати що – Флокування салону автомобіля це оригінальний і унікальний вид тюнінгу, який змінює внутрішній  вигляд автомобіля.

Головне – з розумом підійти до вибору матеріалу, чітко дотримуватися технології нанесення і правильно обробляти поверхню.
При цьому не варто забувати, що флокування салону Ланос – дорога послуга.