Детально про фільтри нульового опору

Фільтри нульового опору – які відмінності від стандартних фільтрів? Для чого потрібен фільтр нульового опору і де він застосовується?

Фільтри нульового опору – альтернатива класичним фільтру. Основне призначення – зменшити загальний опір повітрю без погіршення якості очищення. Завдання повітряного фільтра, встановленого в кожному авто – очистити потоки від різного «сміття» які надходять в двигун. З одного боку, установка фільтра дозволяє очистити повітря, а з іншого – створює додатковий опір потоку. Підсумок – зниження потужності, яке помітно у міру забруднення фільтруючого елемента.

Вважається, що фільтри нульового опору дозволяють домогтися підвищення потужності двигуна в середньому на 5-7%. При цьому відчути різницю майже неможливо. Залишаються лише факти, яким доводиться вірити.

Фільтри нульового опору активно застосовують на спортивних авто все з тією ж метою – додати потужності силового вузла. Але варто врахувати, що відмінність спортивних машин не тільки в монтажі особливого фільтра, а й в більш досконалої системи випуску, що дозволяє випускати великі обсяги відпрацьованих газів навіть при максимальних обертах.

Фільтри нульового опору

Фільтри нульового опору – відмінність від інших типів фільтрів Принцип дії фільтра, його особливості

Головна відмінність «нулевика» криється в його конструкції. Класичні фільтри, встановлені на більшій частині авто, виконані з паперу (точніше, з спресованих волокон). Потік повітряних мас проходить через невеликі отвори в волокнах, а далі йде до мотору. Як тільки волокна забиваються, підвищується і опір, адже повітрю потрібно шукати нові шляхи для подолання перешкоди. Якщо нічого не робити, то потужність мотора падає.

Фільтри нульового опору засновані на принципі зниження опору, ефективність пояснюється унікальною конструкцією із застосуванням бавовняного (а не паперового) матеріалу. В основі пристрою кілька шарів бавовни, які ефективно затримують пил і бруд, завдяки цьому ефективність фільтруючого елемента вище (один квадратний сантиметр поверхні приймає більше пилу, ніж простий фільтр).Як наслідок, в колектор потрапляє достатній об’єм повітря, і потужність силового вузла зростає. Розробники запевняють, що робоча частина «нулевика» в 4-5 разів більше, ніж в класичному фільтрі, що забезпечує довгий термін служби. Це досягається завдяки ще одному фактору – наявності на бавовні спеціального покриття (масла), яке затримує бруд без шкоди для потоку.

Принцип дії «нулевика» заснований на двох чинниках:

 1. Якісне очищення потоку повітря яке надходить в двигун.
 2. Мінімальний опір повітрю.
Фільтри нульового опору – переваги і недоліки Догляд 

Як показує практика, такі фільтри мають позитивні і негативні якості.

Позитивні якості:

 • Прибавка потужності на 5-7%. Звичайно, для водія це може бути непомітно, але в комплексі з іншими видами тюнінга двигуна результат можна відчути.
 • Зміна звукових характеристик мотора. Вважається, що фільтруючий елемент видає особливий звук, що змінює загальний гул з підкапотного простору. Багато автолюбителів встановлюють «нульовики» саме з цієї причини.
 • Змінюється зовнішній вигляд простору під капотом – він набуває спортивний стиль.

Негативні якості:

 • Необхідність постійного догляду.
 • Доступні за ціною фільтри мають низьку якість, тому вони майже відразу забиваються.
 • Швидше забруднюється і масло, що призводить до зниження ресурсу силового вузла.

Як уже згадувалося, один з головних недоліків фільтра – необхідність регулярного догляду( потрібно регулярно промивати і обробляти). Періодичність промивки – кожні 5-6 тисяч кілометрів. Якщо авто експлуатується в місцевості з підвищеною запиленістю або по бездоріжжю, то чистити фільтр необхідно частіше.

Фільтр нульового опору – догляд

 1. Демонтуйте нульовий фільтр з машини і приберіть з нього пил за допомогою спеціальної щітки.
 2. Вимивайте вузол в спеціальній ємності із спеціальним промивним складом, після чого промийте фільтр під тиском води.
 3. Стряхніть від залишку води фільтруючий елемент та проведить його огляд. При наявності світлих плям фільтр потребує просочення спецзасобом.
 4. Обробляйте виріб за допомогою спеціального мастила (як правило продається окремо від «нулевика»).
 5. Ставимо фільтр на колишнє місце.
  Для догляду за «нульовиками» продають навіть спеціальні комплекти, в складі яких є промивка та мастило. Кілька маніпуляцій, які описані вище, і виріб виглядає як новий.
  Врахуйте, що загальна кількість промивок може бути обмежена і складає близько 20 разів. Після цього варто встановити новий фільтр.

Фільтри нульового опору – особливості встановки

Багато водіїв припускаються великої помилки – вони неправильно встановлюють «нулевик» через що той не здатний нормально виконувати свої функції.

Фільтри встановлюють занадто близько до розпеченого мотору або колектору випуску.

Фільтр повинен бути розташований як можна далі від будь-яких джерел тепла (мотора, колектора випуску і інших).

Не рекомендується ставити фільтр в нижній частині підкапотного простору. У такій ситуації виріб швидко забрудниться і втрачає свої якості.

Багаторазовий набір для чищення та догляду фільтрів нульового опору фірми КН K & N

Фільтри нульового опору

 

Комплект складається з:

Детергент – Миючий засіб використовується для ретельного очищення фільтра без надмірного висихання волокон.

Мастило – застосовується перед першим використанням і після кожного миття для зволоження волокон і поліпшення здатності фільтрації.

MANNOL Air Filter Oil

Фільтри нульового опору

Mannol Air Filter Oil розроблен для фільтрів нульового опору. Має високі адгезійни властивості, ефективно затримує частинки пилу.

Не використовуйте фільтри без спеціальної обробки ( унікальний склад: мінеральна і органічна основа та полімери, які формують ефективний захист від  пилу), фільтр не буде функціонувати належним чином.