Фільтр нульового опору повітряний


Повітряний фільтр нульового опору

Фільтр нульового опору – суперечка про користь чи шкоду використання ведеться вже давно. Точніше вона ведеться між автолюбителями, які хочуть зробити модернізацію мотора своєї машини. Професійним гонщикам відповідь на це питання давно відома, але в них дещо інша ситуація. Для початку давайте розберемося, що таке повітряний фільтр нульового опору і для чого він потрібен. Як зрозуміло з назви фільтра він має нульовий опір, опір то, звичайно, є, просто він в рази менше, ніж у стандартного повітряного фільтру, за рахунок цього в мотор надходить більше повітря. Багато автолюбителів ставлять собі фільтр нульового опору, щоб збільшити потужність силового агрегату.


Чи дає фільтр прибавку до потужності?

Якщо розглядати дану ситуацію з метою відповіді на питання “чи дає фільтр нульового опору прибавку до потужності?” -То відповідь ТАК, але ця потужність складає в середньому 5-7% від потужності мотора, тобто ми отримуємо прибавку близько 5 к.с. Таку надбавку до потужності можна побачити хіба що на стенді, або при розрахунках на папері, Але проїхавши на машині Ви навряд чи відчуєте різницю. Зазвичай люди ставлять фільтр нульового опору, коли тюнингують мотор. Причому ставити один лише фільтр практично немає ніякого сенсу, є сенс зробити грамотний випуск (тобто прямоточну вихлопну систему), потім вже поставити повітряний фільтр нульового опору, можливо, поставити дросельну заслінку з великим діаметром і після всього цього ще прошити «мізки» автомобіля. Ось тоді можна буде вже відчути прибавку до потужності. Так само, з установкою фільтра може трохи помінятися звук мотора, з’явиться невеликий бас. Комусь це подобається, а комусь зовсім не подобається.

 фільтр нульового опору

фільтр нульового опору

Його плюси і мінуси.

Плюси фільтра нульового опору:

 • Невелика надбавка до потужності, особливо, якщо фільтр встановлений в сукупності з ще якимись переробками двигуна або випуску.
 • Зміна звуку двигуна, точніше інший звук з’являється саме від фільтр нульового опору.
 • Зовнішній вигляд підкапотного простору стає більш спортивним, хтось тільки заради цього і встановлює нулевик.

Мінуси фільтра нульового опору:

 • Постійний догляд за фільтром.
 • Дешеві фільтри нульового опору можуть дуже неякісно очищати повітря, через це буде швидше забруднюватися моторне масло, та й сам мотор може швидше вийти з ладу.

Відмінність звичайного від фільтра нульового опору.

Стандартний повітряний фільтр має іншу структуру, в порівнянні з фільтром нульового опору. Звичайний повітряний фільтр робиться з досить щільного матеріалу, він добре чистить повітря на впуску, але чинить серйозний опір потоку повітря, що проходить через нього.
Фільтр нульового опору складається з шарів бавовняної тканини, плюс до цього він повністю просякнутий спеціальним складом, за рахунок якого пил прилипає до зовнішньої частини фільтра і не потрапляє в всередину мотора. Тобто у нулевика очищення повітря, грубо кажучи, відбувається за рахунок прилипання бруду, а повітря безперешкодно проходить в двигун.
Чесно кажучи, такий спосіб очищення повітря не забезпечує хороші результати, все одно багато пилу потрапляє в мотор, а якщо ще і не своєчасно чистити нулевик, то толку від фільтра взагалі ніякого не буде.

Догляд за фільтром нульового опору.

Як вже було сказано, за фільтром нульового опору потрібен догляд. Фільтр потрібно знімати і мити, дану процедуру слід виконувати, приблизно, раз на 5.000 км, а якщо Ви їздите в якийсь особливо забрудненний місцевості, то це потрібно робити ще частіше.
Отже, порядок дій при догляді за фільтром нульового опору:

 • Знімаємо нулевик з автомобіля і зчищаємо з нього м’якою щіткою весь пил.
 • Тепер приступаємо до просочення фільтру спеціальним засобом, зазвичай він купується окремо від фільтра.
 • На фільтруючий елемент з обох боків наноситься засіб для очищення.
 • Через 10 хвилин, коли склад просочить елемент повністю,фільтр промивають в ємності з водою а потім під слабким струменем проточної води.
 • Зтрушуєм з фільтра воду і залишаємо сушиться (сушити феном або ще якимись нагрівальними приладами не можна).
 • Після висихання фільтра огляньте його, якщо є світлі плями, то фільтр необхідно просочити спеціальним засобом ще раз.
 • Встановлюємо фільтр на автомобіль.

Установка фільтра нульового опору.

Якщо Ви всеж такі зважилися на установку фільтру нульового опору, його спочатку необхідно вибрати і купити. Ціна фільтра нульового опору в інтернеті залежить від якості та від комплекту, буває в комплект входять одразу засоби для догляду за фільтром, а буваємо їх треба купувати окремо, це ще додаткові витрати.

Так само купують повітряні патрубки для фільтра, хоча найчастіше він встановлюється в стандартну гофру, яка підходить до корпусу повітряного фільтра. Тобто, щоб встановити фільтр нульового опору потрібно зняти корпус повітряного фільтра, вставити в гофру фільтр і затягнути його хомутом. Головне підібрати фільтр з таким вихідним діаметром, який буде трохи менше, ніж у гофри.
Зазвичай всі звикли бачити фільтр нульового опору в вигляді конуса, але існує й нульовик, який зроблен під стандартний повітряний фільтр прямокутної форми і встановлюються він в штатне місце, думаю це буде найбільш безпечний варіант для тих, кому вже дуже хочеться встановити собі фільтр нульового опору.

Отже, ми розглянули всі плюси і мінуси фільтра нульового опору, його установку і призначення. Вирішувати, встановлювати такий фільтр чи ні, тільки Вам, головне робити це з розумом, щоб не загубити мотор.