Фільтр салону авто-які вибрати.


Фільтр салону авто – який вибрати: вугільний або протипиловий?

Фільтр салону авто – використовується два типи: вугільні та протипилові. Та з приходом в автомагазин водій стикається з питанням що ж вибрати – фільтр салону вугільний або звичайний? Справа в тому, що найчастіше фільтр салону вугільний стоїть практично в два рази більше, ніж звичайний. Так в чому ж різниця і чи коштує вона тих грошей? При виборі товару головнене прогадати, придбати саме те, що потрібно вам. Тому власник автомобіля повинен визначитися, який фільтр салону він хоче придбати.

Здоров’ямабуть, найважливіший аспект, що стосується якості нашого життя. Перед автолюбителями особливо актуально стоїть питання про мінімізацію шкідливого впливу пилу, вихлопних газів, відходів горючих речовин та інших супутніх речовин що утворюють транспортні засоби на дорогах.

Власники автомобілів Daewoo, на яких стоїть кондиціонер, не раз стикалися з таким завданням, як заміна фільтра салону. Звичайно, на швидкість руху він не впливає, але ж водієві та пасажирам важливий комфорт. Набагато краще дихати чистим і свіжим повітрям, ніж пилом. У першу чергу повітряний фільтр салону служить для того, щоб не пустити в салон автомобіля пил і дрібні механічні частинки бруду – тополиний пух, листя дерев і багато іншого. Фільтри для салону якраз призначені для поліпшення мікроклімату під час поїздок і зниження ризику виникнення різних захворювань, пов’язаних із забрудненням навколишнього середовища.

Фільтр салону протипиловий

фільтр салону

Звичайні протипилові фільтри відрізняються, насамперед, білим кольором. Фільтр салону пиловий представляє звичайний паперовий фільтр, який фільтрує повітря від пилу і механічних забруднень. Коштує він дешево, так як до складу даного фільтра входить тільки папір і іноді пластик для корпусу. Цей захисний виріб випускається у вигляді прямокутної плоскої конструкції, основу якої складає волокно, покрите шаром гофрованого паперу.

Фільтр здатний вловлювати не тільки частинки пилу, але й сажу. Виріб є гіпоалергенним, тому застосовувати його можна без обмежень. А якщо обробити волокнисту частину фільтра хлором, то він придбає і антибактеріальні властивості. Якщо основою фільтра служить синтетичне волокно, то завдяки статичної електриці до нього будуть притягуватися різні дрібні частинки. Але, фільтр салону пиловий абсолютно не здатний захистити пасажирів в автомобілі від різних хімічних елементів, які можуть потрапити в салон через повітряотводи.


Фільтр салону вугільний

фільтр салону

Фільтри, у складі яких є активоване вугілля, як правило, мають корпус сірого кольору.  Фільтр салону вугільний не тільки здатний не допустити в салон автомобіля пил, але ще й різні неприємні запахи. Цей вид фільтрів ефективний за звичайні протипилові. Елемент фільтрації складається з волокнистих шарів і формованого вугілля.

Багатьом відомо, що вугілля володіє прекрасними абсорбуючими властивостями, які і використовуються в салонних фільтрах. Вугільний фільтр здатний нейтралізувати навіть найдрібніші, не помітні оку частинки пилу, сажі, шкідливі випари, до складу яких входять канцерогени, і т.д. На поверхні паперу даного фільтра дрібними частками і тонким шаром розсипане вугілля. Причому, між частинками є проміжки. Вугілля має дрібнопористу структуру, яка забезпечує йому велику площу фільтрації.

Завдяки цьому фільтр салону вугільний відмінно фільтрує повітря від хімічних забруднень. Так що, якщо ваш автомобіль стоїть за чадащим авто, то фільтр салону вугільний дозволить практично прибрати всі хімічні забруднення з вихлопу авто, так що в салоні автомобіля буде практично чисте повітря.

Крім того, фільтр салону вугільний дозволяє не пустити в салон і різні бактерії, які можуть накопичуватися на випарнику кондиціонера. Справа в тому, що при роботі кондиціонера на випарнику утворюється конденсат, а будь яка вологість спричиняє появи бактерій. Звичайно, періодично потрібно проводити чистку повітряпроводів спеціальними засобами, але краще ще й встановити фільтр салону вугільний, який врятує водія від негативних наслідків, першим з яких може стати алергія.

Існує думка, що раз фільтр салону вугільний в два рази дорожче за звичайний пиловий, то і термін його служби в два рази більше. Це велика помилка, адже вугільний фільтр забивається швидше, ніж фільтр салону пиловий. Вугілля очищає повітря, але його мікропори швидко забиваються, після чого повітря проходить тільки в проміжках між частинками вугілля. Відповідно, пропускна здатність знижується, та й фільтрує вугільний фільтр вже за принципом паперового, бо вугілля своє вже відпрацювало.

Цілком резонна порада: протипилові фільтри краще підійдуть для сільських доріг, а ось на міських трасах з їх загазованістю та токсичністю доцільно використовувати вугільні фільтри. На авто де стоїть кондиціонер краще використовувати вугільний фільтр.

На якому б виробі власник автомобіля не зупинив свій вибір, він повинен знати: приблизно через 10 000 кілометрів пробігу машини фільтр потрібно міняти.