Чистка аерографа з ілюстраціями

Чистка аерографа – з ілюстраціями, загальні рекомендації

Чистка аерографа проводиться вкрай обережно, щоб уникнути пошкодження голки і сопла аерографа. Ви повинні розуміти, що від того наскільки якісно Ви провели чистку – залежить термін служби аєрографа так і якість самої аерографії. В статті розглянемо один з можливих варіантів чистки аєрографа.
чистка аерографа

1. Якщо після фарбування залишилася фарба в бачку, то висмоктують її за допомогою шприца (залишки можна злити знову в ємність з фарбою).

Чистка аерографа

2. Відкручуємо і відкладаємо бачок.

3. Після чого набрати в інший шприц 646 розчинник і заливаємо в отвір аерографа.

Чистка аерографа

4. Видуваємо «брудний» 646 розчинник з аерографа в бачок.

Чистка аерографа

5. Розбираємо аерограф: вийняти голку, зняти всі насадки і саме сопло.

Чистка аерографа

6. Беремо зубочистку і намотуємо на її обидва кінці вату. Робимо кілька таких ваточісток.

7. Одну сторону ваточісткі змочуємо в розчиннику 646 та починаємо чистити аерограф, другою стороною (яка суха) протираємо насухо. Однієї такої ваточісткі буде мало.

Чистка аерографа

8. Голку чищимо ватним тампоном, змоченим в розчиннику від тупого кінця до гострого при цьому обертаючи саму голку. Тільки так, в іншому випадку можна самому вколотися голкою (буде боляче) або голка застрягне в ваті і може зігнутися кінчик.

Чистка аерографа

9. Для чищення каналу аерографа використовуємо просту тонку голку з ваткою на кінці. Багато не беріть, а то не пролізе. Для цієї роботи ніколи НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ голку з аерографа. Це можете погнути голку !!!

Чистка аерографа

10. Саме сопло чищимо за допомогою інсулінового шприца. Його голка дуже тонка і з легкістю входить з сопло. Набираємо розчинник з шприц і з силою випускаємо вміст в сопло, при цьому саме сопло тримати в ваті. Під тиском розчинник «вимиває» залишки фарби всередині сопла, а ватою витираємо сопло зовні. Після протираємо насухо.

Чистка аерографа

11. Витираємо бачок від залишків фарби за допомогою ватного тампона змоченого в розчиннику. Канал подачі фарби до аерографа чистимо голкою з намотаною ватою.

Чистка аерографа

12. Вимиваємо і протираємо насухо інші частини аерографа.

Чистка аерографа

13. Збираємо аерограф.Чистка аерографа -загальні рекомендації

  • Обслуговуйте свій аерограф згідно з інструкціями.
  • Переконайтеся, що Ваш розчинник чистий. Бруд від розчинника може забивати Ваш аерограф, або принаймні з’являтися у вашій фарбі.
  • Деякі частини аерографа, включаючи прокладки, і навіть голки з часом можуть стертися. Фарба є абразивної, а розчинники – різкі хімікати.
  • Якщо Ви думаєте, що, можливо, зігнули голку аерографа, перевірте це візуально. Не перевіряйте це встановлюючи голку назад в аерограф – Ви можете зруйнувати сопло.
  • Якщо Ви маєте голки і сопла різних розмірів, тримайте набори разом. Вони можуть виглядати однаково і при цьому не можуть бути взаємозамінними.
  • Якщо Ви можете собі це дозволити – буде добре мати окремий аерограф для фарб заснованих на розчиннику і для акрилових фарб. Ці два типи фарб не змішуються між собою, і фарба, залишена в аерографі, може сформувати грудки коли стикнеться з неправильним розчинником від іншого типу фарб.
  • Коли Ви повторно збираєте аерограф подвійної дії, і входження голки в сопло здається м’яким, то в ньому все ще є фарба. Почистіть аерограф повторно.
  • Якщо при фарбуванні в чашці аерографа утворюються бульбашки, у Вас швидше за все є повітряний витік у аерографі. Перевірте аерограф, чи можете Ви усунути витік самостійно.
  • Аерографи одиночнї і подвійної дії вимагають різних процедур очищення.
  • Пам’ятає, що інструкція для Вашого аерографа, можливо, не враховує ті види фарб, які Ви використовуєте.

Кращий спосіб утримувати свій аерограф в чистоті полягає в тому, щоб максимально ретельно чистити його кожного разу після використання. Дбайливо піклуйтеся про своє аерографі і він допоможе Вам в роботі.