Шипи для зимової їзди – види шипів


Шипи для зимової їзди, які бувають види шипів

Шипи для зимової їзди на сьогоднішній день можна виділити декілька різновидів, які відрізняються своєю формою. За типом шипи для зимової їзди бувають: з сердечником у вигляді трубки, з алюмінієвим або сталевим корпусом, в пластиковій сорочці, з різною кількістю фланців, з сердечником у вигляді стрижня, і т. д. Будь який шип складається з двох елементів: корпуса і вставки. Вставка зроблена з твердосплавного матеріалу.

Корпус виготовляють з різних матеріалів: сталеві; алюмінієві; пластмасові; двохсплавні. Кожен матеріал виготовлення має свої переваги і недоліки:

  • Сталеві найважчі, схильні до корозії і дуже галасливі, при покритті тефлоном показують хорошу стійкість до корозії.
  • Алюмінієві легкі, менш схильні до корозії, як пластмасові, по міцності майже не поступаються сталевим.
  • Пластмасові найлегші і тихі, але погано переносять навантаження в мороз.
  • Двохсплавні шипи найпопулярні у використанні, (серцевина і підстава виготовлені з різних матеріалів) забезпечуючь надійність і комфортність поїздки.

Шипи для зимової їзди

Шипи для зимової їзди, основні форми

Діамантові шипи. Головна перевага – це наявність у них великої кількості кромок. За рахунок них забезпечується відмінне зчеплення з заледенілою поверхнею. Але такі шипи недовговічні і після швидкого зносу, перетворюються в звичайні овальні кульки з металу.
Чотирьохгранні шипи. Забезпечують гарне проникнення в крижану поверхню, завдяки чому автомобіль відмінно тримає дорогу на слизьких ділянках. Також ще одним позитивним моментом є посадочне місце чотиригранного шипа. У них, на відміну від круглих і овальних шипів, місце посадки значно надійніше, і їх розташування продумано більш правильно.

Круглі шипи. Найбільш поширені, вся бюджетна гума укомплектовується саме такими шипами.
Овальні шипи. Збільшена площа контакту з дорожньою поверхнею, У них менший рівень шуму, а поперечне розташування в гумі дає хороше зчеплення з крижаними поверхнями. Буває так, що покришка має комбіноване поєднання шипів, наприклад, овальні і круглі.
Ромбо – шестигранні шипи – розробка компанії Nokian. Мають гостру кромку, яка забезпечує краще врізання в поверхню льоду. А шість граней забезпечують зчеплення в будь-якому положенні коліс. Є подушечка, щоб при їзді по асфальту не було подряпин.
Трапецивидні. Шип має спрямовану трикутну форму, а наконечник виконаний у вигляді закругленої трапеції. Добре вгризається в поверхню і забезпечує курсову стійкість.
Сімігранні – шип розробила італійська компанія Pirelli. Задня частина шипа відповідає за швидкий старт, передня за хороше гальмування. Скошені бічні грані за стійкість при впливі бічних сил.
Трикутні – встановлює на свої шини компанія Kumho. Завдяки тригранної формі шипи забезпечують хороше гальмування, курсову стійкість і розгін без пробуксовки. При зношуванні перетворюється в круглий шип і продовжує зберігати свої властивості.

Щоб самому встановити шипи для зимової їзди Вам знадобиться спеціальний інструмент.