Шумоізоляція авто Види та матеріал 1 комментарий

Шумоізоляція авто, види та  матеріали для шумоізоляції

Шумоізоляція авто є затребуваною і незамінною послугою для всіх любителів комфортної їзди. Кожен водій знає, що при тривалих поїздках сторонні шуми викликають роздратування і призводять до втоми, саме тому шумоізоляція автомобіля так само забезпечує більш безпечне водіння. Вас відволікає від водіння сторонні, неприємні звуки, ріжуть слух деренчання панелей і коліс?

Шумоізоляція авто допоможе впоратися з цими проблемами і усуне всі неприємні звуки при водінні. Вона надійно захистить від проникнення в салон автомобіля сторонніх звуків, забезпечивши комфорт водіння, а так само значно підвищить якість звуку аудіосистем.

Шумоізоляція авто

Шумоізоляція авто – основні зони ізоляції.

Шумоізоляція позбавить Вас від:

 • Звуків вібрації при русі автомобіля.
 • Деренчання елементів приладової панелі.
 • Резонансу дверей, стелі, багажника.
 • Поглине сторонні шуми з вулиці.
Шумоізоляція авто – типи шумоізоляції

Існують два типи шумоізоляції:

 1. ПОВНА ШУМОІЗОЛЯЦІЯ АВТО.
  Забезпечує повний акустичний комфорт в салоні автомобіля, завдяки обробці всіх його елементів, здатних викликати шум: моторний відсік, задні полки, приладова панель, багажник, колісні арки, двері, стеля. Комплексна шумоізоляція авто забезпечує найкращий результат.
  Крім того, повна шумоізоляція автомобіля не тільки позбавить від неприємних звуків, але і дозволить зберегти тепло в салоні автомобіля в холодну пору року на тривалий час.
 2. ЧАСТКОВА ШУМОІЗОЛЯЦІЯ АВТО.
  Часткова шумоізоляція це проведення шумоізаляціонних робіт для самих навантажених елементів автомобіля, таких як: двері, стеля і капот.
  При часткової шумоізоляції окремі частини автомобіля покриваються спеціальним матеріалом, що знижує резонанс.

Матеріали бувають чотирьох видів

 1. Вібродемпфірующі.
 2. Шумопоглинаючі.
 3. Антіскріпние.
 4. Шумоізолюючі.

ВІБРОДЕМФІРУЮЩІ

Перший принцип роботи вибродемпферІв заснований на штучному навантаженню кузова. Другий – можна порівняти з амортизатором: діюча на нього вібрація перетвориться з механічною в теплову. Ефективність поглинання хвиль вибродемпферів визначається коефіцієнтом механічних втрат від нуля і до одиниці, де нуль говорить про неефективність матеріалу, а одиниця означає гарну якість.
Матеріали покриття вибродемпферов:

 • Металева фольга.
 • Спеціальний папір.
 • Ламінат.

Покриття не тільки захищають від руйнування матеріалу і впливів навколишнього середовища, але і подвоюють його поглинаючі властивості.
Вібродемпфери використовуються для всіх частин автомобіля, де виникають вібрації. Проте скрізь є свої тонкощі, що змушує виробників випускати матеріали різної товщини і ефективності.

Хороший вібродемпфіруючий матеріал може бути тільки з фольгою 100 мікрон! Мастика повинна плавно розтягуватися при кімнатній температурі – це говорить про те, що вона зроблена на основі бутил – каучуку, а не сировини для виробництва електротехнічних кабелів, тому купуйте шумоізоляційні матеріали у фірм, які спеціалізуються на виробництві саме автомобільних матеріалів.

Не намагайтеся знайти найдешевший матеріал, шумоізоляція робиться один раз на термін служби автомобіля, і невелика економія, може обернутися великим жалем після виконаних рабіт. Придбайте валики для хорошої і якісної укатки вибродемпфірующих матеріалів, тоді вони будуть працювати на всі 100%

ШУМОПОГЛИНАЮЧІ

Шумопоглинаючий матеріал по своїй структурі нагадує звичайний поролон, але завдяки хаотично пов’язаним ячейками певного розміру, має властивості, не властиві поролону. Звукова хвиля, потрапляючи в ячейки шумопоглиначів, втрачається в них і згасає – ось основний принцип дії.
Ефективність роботи матеріалу безпосередньо залежить від його товщини: чим більше товщина – тим більше помітний ефект.
Шумопоглинаючий матеріал покривається спеціальною звукопронікающей плівкою, мета якої – захист крихкого матеріалу від зовнішніх впливів.
Як правило, використовується на капотах, внутрішніх панелях дверей, панелі стелі і багажного відділення.

АНТІСКРИПНИЕ ПОКРИТТЯ

Покриття антискрип встановлюється в останню чергу. Антискрип вдає із себе різної товщини смужки (від 5 до 20 мм).
Тонка смужка матеріалу монтується до поверхні завдяки своїй клейкій основі. Антискрип володіє необмеженим терміном зберігання і тривалим періодом експлуатації. Виготовляється покриття з пінополіуретану, відомого своєю довговічністю. Завдяки покриттю, антискрип також термостійкий і може використовуватися в умовах від -45С до 100С.
Використовується дане покриття для внутрішнього оздоблення автомобіля.

ШУМОІЗОЛЮЮЧЕ ПОКРИТТЯ

Шумоізолюючий матеріал є відмінним доповненням до вищеперелічених. Сам по собі цей матеріал не принесе належного ефекту. Для того щоб шумоізоліровать салон автомобіля за його допомогою, знадобитися укласти його щільним шаром на усю панель кузова, уникаючи надрізів і отворів. Таке завдання нездійснене і тому, шумопоглинаючі властивості даного матеріалу ефективні тільки в комплекті з іншими шумоизолірующими покриттями.Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Мысль на тему “Шумоізоляція авто Види та матеріал

 • Александр Олексюк

  Після варки автомобіля, деякий час їздив без шумоізоляції. Шум при їзді був дуже сильний, їхати було не комфортно. Потім зробив часткову шумоізоляцію, а саме підлоги, дверей та повністю під передньою панеллю за допомогою спеціальної вати, вимоченою смолою. Після цього рівень шуму набагато зменшився. Так що шумоізоляція автомобіля це дуже корисна річ для комфортної їзди.