Шумоізоляція колісних арок своїми руками

Шумоізоляція колісних арок процес проведення шумоізоляції

Шумоізоляція колісних арок необхідна для зменьшення шуму в салоні автомобіля. Гул елементів підвіски машини є, мабуть, одним з найбільших подразників для автовласників. Тому не дивно, що саме він підштовхує останніх виробляти в своєму авто шумоізоляцію колісних арок, яка, разом з шумоізоляцією багажника і движка, дозволяє зменшити рівень шуму аж на 40%. Кожен автолюбитель, купуючи автомобіль, розраховує крім зручності користування транспортним засобом ще й на відносну комфортабельність під час переміщення. Однією зі складових комфорту є шумоізоляція колісних арок.

Шумоізоляція колісних арок
Деякі автовиробники приділяють достатньо уваги шумоізоляції, але це, як правило, фірми, що займаються дорогими авто. Виробники ж авто середнього і бюджетного сегмента, до якого можно віднести Daewoo-Lanos, не особливо займаються шумоізоляцією своїх авто, щоб не збільшувати вартість виробництва.

Запевненням таких виробників, про проведену комплексну шумоізоляцію автомобіля особливо вірити не варто. Звичайно, шумоізоляційну обробку авто вони проводять, але частіше це стосується тільки салону. Тобто, така обробка проводиться з підлогою салону, дверима, рідше стелею. Автомобілі середньої цінової категорії можуть ще додатково отримати обробку капота і кришки багажника, та й то не завжди. Це ще не кажучи про якість застусованого матеріалу, найчастіше воно залишає бажати кращого.


Навіщо потрібна шумоізоляція колісних арок?

Колеса раз у раз викидають в арки камінці і щебінь, додатковий шум додають самі колеса. Зимова шипована гума дуже добре додає шуму, а необроблені колісні арки тільки цей шум підсилюють, вони є найбільшим джерелом шуму. Підвищений шум колісних арок залежить ще від кузова автомобіля. Якщо брати седан, то арки передніх коліс знаходяться на рівні капота, а задніх – на рівні багажного відсіку. Якщо підкапотний простір і задня стінка його, що межує з салоном, а також багажний відсік оброблені в плані шумоізоляції, то звук, що виходить з-під колісних арок вони кілька приглушують. Гірше справа з хетчбек. Хоч як би був оброблений передок авто, арки задніх коліс у авто з таким кузовом розташовуються в салоні, тому шум від коліс у хетчбека сильніше.

У підсумку, проблему підвищеного шуму, що надходить в салон з-під колісних арок, доводиться вирішувати  водію. Тут, як завжди, варіантів вирішення два – відігнати авто на СТО, яке виконує роботи по шумоізоляції авто, при цьому виклавши за виконання робіт непогану суму. Або ж, вивчивши послідовність робіт, витратившись на необхідні матеріали, підготувавши необхідний інструмент і оснащення, виділивши час на виконання робіт, самому зробити обробку колісних арок. Слід зазначити, що зараз виконується шумоізоляція колісних арок з двох сторін: внутрішньої – з боку двигуна, багажного відсіку або салону, і зовнішньої – з боку колеса. Якщо внутрішня обробка є давно відомою, то зовнішня шумоізоляція колісних арок тільки недавно з’явилася, але вважається, що вона досить ефективна.

Шумоізоляція колісних арок своїми руками

Шумоізоляція колісних арок – процес проведення:

 • спочатку придбати всі необхідні вібро-і шумоізоляційні матеріали, шумоізоляційні листи і резино-бітумну мастику
 • підготувати потрібні інструменти та обладнання: валик, кисті і рукавички
 • зробити лекало і викрійки фасонних частин оброблюваної поверхні

Також одночасно з цим необхідно ретельно підготувати місця для обробки:

 • демонтувати Люкер
 • гарненько вимити внутрішній простір арок
 • знежирити поверхню останніх ацетоном
 • оброблена поверхня проклеюється вибродемпфером (причому проклеювати необхідно не тільки метал колісної арки, а й підкрилок), наприклад, тут можна використовувати Бімаст Бомб, а потім, для посилення ефекту, поверхню можна проклеїти ще й фольгированним сплено, таким як – Ізолан Тейп.
 • останнім етапом рекомендується промазати всі ділянки яки  залишилися антикорозійним засобом, адже ні для кого не секрет, що саме ризик виникнення корозії є найслабшою стороною зовнішньої шумоізоляції арок.

Шумоізоляція колісних арок без локеров

Шумоізоляція колісних арок без локеров мається на увазі використання до таких арок «рідких підкрилок», тобто резино-бітумних мастик. Дані мастики наносяться на арки пензликом або розпилювачем за технологією, анологично фарбування колісних арок – в кілька шарів: кожен наступний шар наноситься тільки після того, як попередній повністю висохне. Комбінацію «мастика – Сплен – мастика» використовувати не рекомендується, так як дана комбінація може стати причиною виникнення корозії.

При нанесенні «рідких підкрилки» обов’язково слід закривати чим-небудь елементи підвіски, щоб уникнути попадання на них мастики.

Шумоізоляція колісних арок, досягаємо максимального ефекту

Якщо локеров (пластикових підкрилок) в вашому автомобілі немає, то їх краще придбати. А далі для досягнення найкращої шумоізоляції колісних арок поступайте так:

 • зачистить арки зовні від заводської антикорозійної обробки
 • на заздалегідь знежирену металеву поверхню нанесіть шумопоглинальний склад (Noise Liquidator)
 • локери з внутрішньої сторони проклейте вибродемпферов (Бімаст бомб), а потім, за бажанням, – Сплен
 • встановіть підкрилки в арки

Шумоізоляція колісних арок матеріали та іх хірактеристика.

Бімаст Бомб – даний вибродемпфер володіє найвищим коефіцієнтом механічних втрат в порівнянні з більшістю доступних аналогічних матеріалів, відмінно додає жорсткості будь-якої конструкції, що дозволяє успішно його використовувати не тільки при повній шумоізоляції автомобіля, але і при акустичної підготовці будь-якого авто. Це матеріал на бітумно-містичний основі, верхній шар якого металізований, а нижній – самоклеючий, закритий захисним шаром, при монтажі даний матеріал необхідно попередньо розігрівати феном, і є два способи розігріву.

Перший спосіб полягає в попередньому знятті захисного шару, матеріал укладають на чисту поверхню липким шаром вгору, феном рівномірно прогрівають клейову поверхню до появи блиску, але не доводячи до кипіння. Потім матеріал перевертають і приклеюють до необхідної поверхні, після чого швидко розгортають монтажним валиком.

Другий спосіб простіший у виконанні, але менш ефективний: захисний шар знімають, один край матеріалу приклеюють на місце, потім гріють зовні (поверх металізованого шару) і прямо за місцем розгортають. Даний спосіб небезпечний тим, що є ймовірність щось розплавити всередині автомобіля, так як температура будівельного фена (повітродувки) дуже висока.

 

Слід зазначити, що Бімаст Бомб – досить важкий матеріал, його вага становить 6 кілограм на квадратний метр. Наприклад, якщо повністю обробити їм підлогу, може піти до 5 квадратних метрів БіМаст, а це вже 30 кілограм додавання в масі. Тому без особливої потреби даний матеріал не рекомендується застосовувати всередині дверей та інших навісних елементів.

StP Noise Liquidator, Сплен

NoiseLiquidator Досить популярна у водіїв двухкомпонентная мастика StP Noise Liquidator. Вона позиціонується не тільки як шумоізоляція, але і як антикорозійний захист. Наноситься на повністю очищені і знежирені поверхні. Місця застосування – днище, підлога, підкрилки. Через густу консистенцію наносять її спеціальним шпателем. Вона дуже швидко висихає – протягом двох годин. Володіє підвищеною жорсткістю, водонепроникність, антигравійними і антикорозійними властивостями, добре поглинає шуми і вібраці.

Сплен – еластичний пористий лист поліпропілену на клейовий основі, покритий захисною плівкою. Можливо, найпоширеніший матеріал в області шумоізоляції автомобілів. Почнемо з того, що на вибір пропонується кілька видів Сплен, таких як STP Сплен 3004 і STP Сплен 3008. Це один і той же матеріал, відрізняється лише товщиною шару, яка становить 4 мм у Сплен 3004 і, відповідно, 8 мм у Сплен 3008. Використовувати Сплен рекомендується як другий шар звукоізоляції автомобіля. Виробник заявляє, що через свою незвичайну структуру матеріал практично повністю прибирає шуми будь-якого виду і бореться зі сторонньою вібраціею. Варто відзначити і те, що цей матеріал є відмінним теплоізолятором.