Якість бензину – як перевірити

Якість бензину – як перевірити на вміст шкидливих для двигуна домішок

Якість бензину на заправках на жаль дуже часто залишає бажати кращого. Навіть на великих і, здавалося б, надійних АЗС є ризик заправитися неякісним паливом. І добре, якщо справа закінчиться лише короткочасною втратою потужності або невеликими примхами мотора … У найскладніших випадках справа може закінчитися і капітальним ремонтом двигуна!
Найкраще, якщо ви знайшли для себе підходящу заправку з якісним паливом і заправляєтеся на ній. Але ж бувають випадки, коли доводиться заправлятися в іншому місті або регіоні. Напевно вам знадобляться поради про те, як перевірити бензин і визначити його якість.

Якість бензинуЯк перевірити якість бензину на заправці

Звичайно, зробити повноцінну перевірку палива, що заливається на заправці ви навряд чи зможете, тому для початку визначити якість бензину слід за непрямими ознаками.
Ціна палива. Якщо вартість літра бензину значно нижче, ніж середня по ринку, краще пошукати іншу заправку. Не забувайте прислів’я про те, що скупий платить двічі, причому, можливий ремонт загубленого двигуна вам обійдеться набагато дорожче, ніж повний бак бензину.
Запах якісного бензину знає, напевно, кожен автомобіліст. Якщо ж паливо занадто сильно розбавлене маслами і присадками, запах стає більш різким і нагадує палену гуму.
Консистенція. Якщо ви не боїтеся забруднити руки, перед заправкою можна провести нескладний тест. Проведіть пальцем по внутрішній поверхні заправного пістолета. Якщо поверхня жирна на дотик, значить, бензин розбавлений соляркою або містить октанозбільшуючої домішки.
Якщо у вас є підозри, що бензин на конкретній заправці неякісний, в домашніх умовах ви можете провести ще кілька нескладних тестів.

Якість бензину перевіряєм на присадки

Перевірка на присадки. Капніть краплю бензину на аркуш білого паперу. Після висихання на аркуші не повинно залишитися жовтуватої або сірої плями, папір повинн зберегти свій первісний білий колір. Якщо на папері залишилася пляма, значить, в паливі містяться сторонні присадки.
Перевірка на вміст води. Якщо бензин розбавили водою, виявити це нескладно. Досить наляти в ємність невелику кількість бензину і капнути туди трохи марганцівки. Якщо бензин розбавлений, вода вступить в реакцію і вся рідина придбає фіолетового відтінку.
Ще одна перевірка, яку можна провести, вимагає обережності, але дає дуже наочні результати. Капніть краплю бензину на шкіру і поспостерігайте за результатом. Якщо після висихання краплі шкіра залишилася сухою, немає відчуття стягування або масляних слідів, значить, бензин хороший і якісний. Крім того, можна забруднити пальці маслом, а потім спробувати відтерти бензином: якісне паливо повинно відтре бруд і масло без проблем.

Перший незалежний сайт відгуків України.

http://www.otzyvua.net/avtomobili/azs

Карта якості бензину на АЗС